بالی

بالی

بالی یکی از مقاصد اول گردشگری در جهان می باشد.بسیاری از افراد راجع به ناشناخته های بالی چیز زیادی نمی دانند.وسایل نقلیه عمومی به ندرت در بالی وجود دارند.اکثر مسافران، اسکوتر اجاره می کنند و از وسایل نقلیه ای مثل Uber، یا تاکسی یا Gojek عمومی استفاده می کنند.البته در محل های غیر توریستی به سختی این وسایل یافت می شوند.اگر نمی توانید از اسکوتر استفاده کنید ماشین های از قبل رزرو شده گزینه ای مناسب است.این ماشین ها تا ظرفیت 6 نفر را دارند .برای یک سفر 7 روزه بهتر است برای 3 روز کامل  ماشین ها را اجاره کنید که هزینه ی هر روز آن $43 است. مناطقی که این ماشینها مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: Tabanan,Badung,Denpasar,Gianyar و Bangli. اگر بخواهید در مناطقی بجز اینها ماشین را در اختیار داشته باشید مجبور به پرداخت $25 اضافه هستید.

7 روز در بالی

روز اول:جنوب بالی (Nusa Dua ) همراه با ماشین اجاره ای

Nusa Dua در فاصله ی 30 دقیقه ای از فرودگاه بالی قرار دارد؛بهتر است قبل از حرکت به سمت شمال بالی یک روز را در اینجا سپری کنیم.

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

پدیده ی آب

این جاذبه در ساحل Nusa Dua رخ می دهد.این یک جریان طبیعی است که از برخورد شدید آب دریا اتفاق می افتد.صدا و حالت این رویداد طوری است که گویی نهنگ در چیزی فوت می کند و موجها به صخره ضربه وارد می کنند.مراقب باشید که هنگام تماشای این جریان پاهایتان نزدیک به آب نباشد چون افرادی بوده اند که به این خاطر جان خود را از دست داده اند و اسیر آب شده اند.بهترین زمان برای دیدن این پدیده ی آبی، بین ماههای July تا Octobr است که جزر و مد در سطح بالاتری قرار دارد.

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

ساحل Suluban

بالی به واسطه ی سواحل بزرگش شناخته شده است.سواحلی مثل Gimbaran بسیار سرو صدا کرده اند. سخره ی زیبایی را در امتداد این ساحل ایجاد کرده است. بهترین ساعت برای مشاهده ی این ساحل زیبا، قبل از غروب بین ساعت 4:30 تا 5:30 بعداز ظهر می باشد.

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

در Nusa Dua چه چیزی بخوریم؟

پیرامون پدیده ی آب، یک رستوران ساحلی به نام Pirates Bay Cafe وجود دارد.محوطه های سرو غذا با درختان بامبویی که به شکل یک کشتی هستند طراحی شده است.توجه داشته باشید که برای هر نفر باید 150.000 روپیه بپردازید تا روی یکی از این کلبه های درختی بنشینید.

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

قیمت حدودی هر ظرف غذا در این رستوران 95.000 روپیه است

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

روز دوم : پارک آبی سمینیاک

در سمینیاک تعداد بی شماری کافه و اماکن ساحلی وجود دارد و بهترین پارک آبی در سمیناک قرار دارد.به جز 16 سرسره ی موجود، 3 سرسره مثل Roller Coaster هستند که بسیار مهیجی می باشند.چیزی که راجع به این پارک آبی بسیار جذاب است سرسبز بودن آن و درختان فراوان اطرافش است.50% این پارک با گیاهان پوشانده شده است.هزینه ی یک روز کامل با ترنسفر $45 است و روزانه از ساعت 9 صبح تا 6 بعداز ظهر باز است.در کافه تریای پارک آبی، اگر دستبند ورودی به پارک آبی خود را به مسئولین کافه تریا نشان دهید بابت غذا نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

روز سوم: کشف Ubud با ماشین اجاره ای

پس از یک روز شاد در پارک آبی بالی، تصمیم گرفتیم به جاهای دیدنی Ubud برویم.

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

  • Campuhan Rid ge Walk

غروب خورشید روز سوم را می توانید همزمان با پیاده روی در این جاده به پایان برسانید.طی کردن طول این جاده، حداکثر 2 ساعت زمان می برد؛یک بطری آب همراه خود داشته باشید.عبور از این جاده رایگان است.

کجا غذا بخوریم؟

جزیره زیبای بالی/ Bali

جزیره زیبای بالی/ Bali

Warung Mina: اگر به دنبال غذاهای محلی بالی همراه با موسیقی زنده هستید پیشنهاد می کنیم این رستوران را امتحان کنید.هزینه هر ظرف غذا 40.000 تا 70.000 روپیه و از ساعت 8 صبح تا 11 شب باز است.

جزیره زیبای بالی / Bali

جزیره زیبای بالی / Bali

روز چهارم: 

غروب های بالی فضایی تیره و تاریک دارند. از اینجا غروب آفتاب در ارتفاع 1717 متری از سطح دریا روی یک آتشفشان فعال قابل مشاهده است و برای رسیدن به این منطقه باید 2 ساعت بالا روید.در رأس این منطقه دو آتشفشان Mt.Agung و Mt.Abang نیز قابل مشاهده است.پس از تماشای غروب، برخی از مناطق آتشفشانی را می توانید ببینید و میمون هایی که در کمین هستند تا غذاهای شما را شکار کنند. هزینه این تور برای هر نفر $50 است.

روز پنجم: همانطور که قبلاََ اشاره شد، بالی فقط ساحل نیست بلکه طبیعت بکر و فوق العاده ای دارد.

جزیره زیبای بالی / Bali

جزیره زیبای بالی / Bali

دوچرخه سواری در طبیعت:

روز پنجم را بعد از صرف یک صبحانه ی سبک با دوچرخه سواری آغاز کنید.دوچرخه ها با باتری کار می کنند، حتماََ کلاه ایمنی،زانو بند، یک بطری آب همراه داشته باشید.اگر حرفه ای نیستید نگران نباشید، چون لیدر به شما کمک خواهد کرد و پشت سر شما حرکت میکند.هزینه این تور $78 است.

قایق سواری:

اگر علاقه ای به دوچرخه سواری ندارید می توانید قایق سواری کنید. مدت زمان این تور بسته به سرعت قایق رانی شما متفاوت است، اما حدود 3 ساعت زمان می برد.هزینه هر نفر $34 است.

موتور سواری ATV:

می توانید با موتور های ATV در جنگل،رودخانه و دهکده های محلی گردش کنید.دقت کنید که شما کاملاََ کثیف می شوید پس لباس مناسب بپوشید،زانوبند ببندید . کیسه های پلاستیکی و بوت داشته باشید.هزینه این تور $71 می باشد.

روز ششم: جزیره Nusa Penida

این جزیره هم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بالی است.در ساحل تعداد بسیاری اپراتور، سرویس ferry فراهم می کنند و هزینه آن از 250.000 تا 400.000 روپیه برای یک سفر دو طرفه است. قایق های تندرو حدود ساعت های 7-8 و 11 صبح حرکت می کنند.به محض اینکه شما به این جزیره می رسید. می توانید از اسکوترها استفاده کنید. اما بهتر است از یک راننده که به اطراف جزیره مسلط است کمک بگیرید. جاده های Nusa Penida بسیار گیج کننده هستند و شما در راه رانندگان بسیاری را می بینید که راه را گم کرده اند. هزینه ی یک ماشین برای گردش در ساحل Angel’s Billaboug, Broken Beach, KelingKing Beach, Crystal Bay،  600.000 روپیه است که می توانید با کمی تخفیف 500.000 روپیه هم پرداخت کنید.

روز هفتم:

منطقه ی Tabanan با ماشین اجاره ای: این منطقه از Seminyak فاصله ای 2 ساعته دارد.

جزیره زیبای بالی / Bali

جزیره زیبای بالی / Bali

معبد Ulun Danu Beratan:

این معبد به صورت جزیره ای روی رودخانه ی Beraton قرار دارد. ما پیشنهاد می کنیم طوری روز خود را آغاز کنید که قبل از 10 صبح آنجا حضور داشته باشید.شما باید برای بازدید از این معبد 50.000 روپیه پرداخت کنید.

منطقه ساحلی و زمین گلف Handara:

جلوی درب ورودی، هر شخص با ژست خاصی عکس می گیرد.این منطقه بسیار مورد توجه علاقمندان به عکاسی قرار گرفته است. هزینه ورودی آن 30.000 روپیه است.

شالیزار Jatiluwih:

شما این مزارع را در بسیاری از مناطق بالی می توانید ببنید اما اینجا یکی از زیباترین آن ها است.وسعت این شالیزار بیش از 600 هکتار است و بازدید از آن حدود 2 ساعت نیم طول می کشد.هزینه تماشای این شالیزار 40.000 روپیه است.حتماََ یک چتر با خود داشته باشید چون آفتاب به شدت می تابد.

  • پیشنهاد می کنیم در Padi Bali با ویو فوق العاده ی مزارع Paddy نهار فراموش نشدنی ای میل کیند. هزینه ی هر ظرف غذا از 20.000 تا 40.000 روپیه است.

هزینه سیم کارت در بالی بسیار پایین است، شما میتوانید با پرداخت $10 یک سیم کارت با 8G اینترنت رایگان در اختیار داشته باشید.

چه زمانی به بالی سفر کنیم؟

بهترین زمان باری سفر به بالی فصل گرم و مرطوب و گرم و خشک است. در فصل گرم و خشک از نوامبر تا مارچ،در روز 1 تا 2 ساعت باران به شدت می بارد و در ماه اپریل تا اکتبر بارش باران کم است.بهترین ماه برای سفر به بالی از اپریل تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر می باشد.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید